Firma ve Kurum Web

Firmaweb firma ve kurum web portal çözümleri 21. yüzyıl firmalerine web uygulamalarında yeni bir boyut kazandırıyor. Dinamik ve akıllı yönetim paneli, kolay erişilebilir menü yapısı, son teknoloji tasarımlar ile firma ve kullanıcı iletişimini hızlı ve etkin hale getiriyor.

Firmaweb yazılımı Ar-Ge çalışmasının sonucu, kullanıcı ihtiyacı analizlerine uygun olarak oluşturulmuş uygulama altyapısı ile kolay kullanımlı, uluslararası standartlara uygun kullanıcı odaklı profesyonel tasarımlar geliştirilmektedir.

Firmaların vizyonu doğrultusunda tasarlanan web portalında; özel bir dijital yapı altında toplanılacak ve interaktif uygulamalarla donatılmış ve yenilikçi internet altyapılarının kullanıldığı bir çalışma hazırlanması amaçlandı.

Oluşturulan olan dijital konsept tasarım, hazırlanacak olan diğer dijital ortam materyalleriyle aynı çizgide olmasına ve firma renk ton ve çizgilerinin incelikle işlendiği kolay anlaşılabilir, kolay erişilebilir, kolay kullanılabilir ve ergonomik bir tasarım olmasını sağlamaktadır. İnternetin öne çıktığı 21. yüzyılın gelişen dünyasında bilgiye ve hizmetlere daha kolay bir erişimle birlikte etkin bir şekilde kullanılan kullanıcı odaklı bir web portalı;

 • Ulusal ve Uluslararası (çoklu Dil seçeneği ile) Firma ve ürünlerin tanıtımı sağlar
 • Kullanıcıla olan iletişimi hızlı, kesintisiz ve etkin hale getirir
 • Firma ürün ve hizmetlerini 7/24 kullanıcının ayağına götürür
 • Tasarruf Sağlar

 • Kullanıcı Odaklı Tasarım

  21. Yüzyıl dünyasında internet teknolojileri ile birlikte yaşamda birçok şeyin tanımı değişti. Dijital kullanıcılık kavramı ile birlikte, beklenti ve tercihler de «sosyal ağlara» ve «internete» doğru kaydı. Dolayısı ile günümüzde bir internet sitesinin hedefinin, hizmet alacak kullanıcılar olduğu noktasından hareketle, kullanıcı odaklı olması daha doğru bir yaklaşımdır. Nitekim kullanıcı odaklı bir portal yapısıdır.

  Firma ve Kurumlara Özel İçerik Yönetimi

  Firmaweb, Firma ve Kurumlara yönelik olarak geliştirilmiş bir yazılım olması nedeni ile Firma ve Kurumlara özel içeriklerin kolayca girilmesini sağlayan altyapıyı, ilgili modülleri ve uygulamaları içermektedir. Bu modül ve uygulamalar Firmaweb Yönetim Panelinde kolayca yönetilebilir ve kolay veri girişleri için tasarlanmışlardır. Firmaweb web portal uygulamasında, firma ve kurumlların tanımlı organizasyon yapısına göre her bir müdürlük kendilerine ait bilgi girişlerini yapabilmekte ve bu bilgileri güncelleyebilmektedir. Ayrıca her müdürlük organizasyon şemasını dinamik olarak değiştirebilmekte ve kurum organizasyon şeması da bu değişikliklerle kolayca güncellenebilmektedir.

  Firmaweb altyapısında Firma ve Kurumlara özel içerik girişleri ve güncellemeleri için geliştirilen temel modül ve uygulamalarda yer alan içerikler bilgileri şunlardır:

  • Firma ve Kurum Meclisi
  • Firma ve Kurum Encümeni
  • Başkan Yardımcıları ve Müdürlük Bilgileri
  • İletişim Bilgileri
  • Kurumsal Raporlar
  • Faaliyet Raporları
  • Stratejik Plan
  • İç Kontrol Standartları Eylem Planı
  • Mali Performans Programları
  • Kamu Hizmet Standartlar Tablosu
  • Hizmet Envanter
  • Tablosu, Hizmet Rehberi
  • Kurumsal Faaliyet Bilgileri
  • Meclis Toplantıları
  • Meclis Gündemleri
  • Meclis Kararları
  • Etkinlikler
  • Projeler
  • Haberler
  • Duyurular
  • Mobil Cihazlardan Erişim için Responsive Tasarım
   Firmaweb Tasarımları; Güncel ve Sürekli kullanılan işletim sistemleri ile uyumlu, kullanıcı internet bağlantı hızını dikkate alan ve tüm mobil cihazlarda kullanmaya uygun (Responsive) yapıdadır. Son yıllarda hızla artan akıllı telefon ve tablet kullanımı, beraberinde bilgiye ve anlık ulaşıma imkânı tanımıştır.

   Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte, gezmekte ve kulanım zorluğu çekerler. Site menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

   Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır. Responsive sitelere mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

   Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

   Erişebilirlik
   Bilgiye ve Hizmetlere yasal çerçevede hakkı olan herkesin erişebilmesi esastır» ilkesinden hareketle İnternet Siteleri Engelli kullanıcıların kullanımına yönelik olarak tasarlanmalıdır. Firmaweb, engellilere yönelik uygulamaları ile, engelli kişiler web sayfalarını algılamasını, sağlayabilmektedir.

   Özellikleri

   Firmaweb Yönetim Paneli
   Bir web portalın kolay ve pratik bir şekilde yönetilebilir olması önemlidir. Kurumunuz için önerdiğimiz Firmaweb Yönetim paneli; kullanımı basit aynı zamanda profesyonel bir site yöneticisinin müdahale edebileceği kadar esnek bir yapıda olup, gerekli yönlendirmeleri ve kontrolleri de bünyesinde barındırmaktadır. Firmaweb Yönetim Paneli içinde admin ve farklı yetkilendirmeyi sağlayan kullanıcı yönetimi, kolay bir menü yönetimi, kolay ve basit içerik girişi, kullanım log takipleri ile site istatistikleri yer almaktadır.

   Firmaweb Yönetim Paneli Modülleri

   Genel Ayarlar ;
   Web sitesi ve Yönetim Paneli için gerekli olan ayarların yapıldığı modüldür.

   Kullanıcı Yönetimi;
   Web sitesi veri girişlerinin yapılması, güncellenmesi ve değerlendirilmesi işinden sorumlu olan kişilerin ve bu kişilerin yetkilerinin belirlendiği bölümdür.

   Anasayfa Yönetimi;
   Anasayfada bulunması istenen tüm içeriği gösteren ve içerikle ilgili işlemlerin (ana sayfada yayınlanma durumu, içerik düzenleme sayfasına erişim linki) yapılabileceği modüldür.

   İçerik Yönetimi;
   Web Sitesine ait tüm içeriklerin klasörler ya da gruplar altında toplandığı modüldür. Modüllerde sınırsız sayıda klasör ve alt klasör açılabilmektedir. Gruplar kategoriler halinde ayrıştırılabilmektedir. Kategorilere panelden resim ya da açıklama eklenebilmektedir. Eklenen kategoriler için silinmeye karşı koruma özelliği bulunmakta olup kategorinin ya da içeriğin yanlışlıkla silinmesine karşın kategori içerisinde silinmeye karşı kilit özelliği olmalıdır. Sistem kullanıcılarının yetki tanımlarından kategori bazlı içerik güncelleme yetkilendirmesi yapılabilmektedir. İçeriklerde içerik başlığı, kısa açıklaması, fotoğrafı ve içerik metni yer almaktadır. İçerik başlığı ile ilgili düzenlemeler kolayca yapılabilmekte ve yapılan işlemler ile ilgili bilgilere ulaşılabilmektedir. İçerikler üzerinde ekleme, silme, sıralama, düzenleme gibi işlemler yapılabilmektedir. Silme işlemi yaparken içerik (içeriğin olup olmadığı) kontrol edilebilmektedir. İçerik meta bilgisi (author, description, tag) girilebilmelidir. Firmaweb Yönetim Paneli içinde kolay içerik girişi için gelişmiş bir arayüz kullanılmaktadır.

   Fotoğraf-Video Yönetimi;
   Firmaweb ile istenilen sayıda fotoğraf/video içeren albümler oluşturulabilir. Oluşturulan albümdeki fotoğraf/videolara ait boyut, büyüklük kontrolü yapılabilir ve sınırsız sayıda fotoğraf/video yüklenebilir. Uygun boyut ve büyüklük (bilgisini aşan fotoğraf/video yüklenmesi istendiğinde) ekranda uyarı şeklinde gösterilmektedir. Albümlere ait albüm adı, fotoğraf/video sayısı bilgisi yer alır. Slayt üzerinde ilk ve son, önceki ve sonraki fotoğraf/videolara geçiş sağlanabilir. Ekrandaki fotoğraf/videonun toplam albümde kaçıncı fotoğraf/video olduğu ve sayfa altında bulunan küçük albüm fotoğrafına tıklandığında üstte büyük fotoğraf/video gösterilir.Albümlerin ilişkilendirileceği içerik kontrolü ile içerik sayfasında albümlerin linki gösterilmelidir.

   Pop-Up Yönetimi;
   Firmaweb yönetim panelinden hazırlanmış olan herhangi bir içerik (metin, fotoğraf, video vb.) ekstra bir işlem yapmadan belirtilen tarih ve saatler arasında pop- up olarak ekranda gösterebilmesi sağlanmaktadır.

   Dosya Yönetimi;
   Yönetim panelinden istenilen bölümlere, istenen sayıda ve belirlenen formatlarda (doc, docx, xls, xlsx, jpeg vb.) dokümanın kullanıcı yetkileri dahilinde tarafından eklenebilmektedir.

   Log Yönetimi;
   Web sitesinin veritabanı güvenliğine yönelik olarak işlem kayıtları (log) tutulacaktır. Bu kayıtlar verileri kullanıcı, oluşturulma tarihi, değiştirilme tarihi ve güncelleme açıklaması bilgilerinden oluşacaktır. Bu kayıtlara kullanıcılar, Firmaweb Yönetim Panelinden yetkileri dahilinde erişebileceklerdir.

   Uygulamalar;
   Firmaweb Yönetim Paneli içinde yukarıda tanımlanan temel modüllerin içinde portalın daha kolay ve etkin yönetimi için hazırlanmış bazı uygulamalarda yer almaktadır.

   Başvuru Yönetimi;
   Web portalı üzerinde belirlenen sayfalardan ilgili başvuru yapılabilir. Bup başvuru esnasında kişisel bilgileri ile birlikte başvuruya esas konu ile ilgili bilgiler alınabilmektedir. Bu uygulama içerikleri portalın yapısına göre değişebilmesinin yanısıra yönetim paneli içine yeni uygulamaları da ekleyebilmek mümkündür.

   Site Haritası Yönetimi;
   Site haritası ile sitedeki tüm sayfalar hiyerarşik veya belirlenen şekilde gösterilmektedir ve otomatik olarak kendini güncelleyebilmektedir.

   Arama Yönetimi;
   Site içerisinde bulunan belirlenen içerik isimlerinde (kategori, içerik, fotoğraf/video galeri vb.) genel ve detaylı arama yapmak mümkündür. Tüm aramalar “full text search” özelliği kullanarak yapılmalıdır.

   İstatistik Yönetimi;
   Sayfayı ziyaret eden ziyaretçiler ile ilgili istatistiki bilgiler yönetim panelinden görülebilmektedir. Bu istatistiki bilgiler içinde ziyaretçi sayısı, farklı ziyaretçiler, sayfa gösterimleri (fotoğraf/video galerileri dahil), ortalama ziyaret süresi, ziyaretçilere ait IP adresleri, ziyaretçilerin bulunduğu ülke/bölge/şehir bilgisi, en çok aranan kelime bilgisi vb. belirlenen bilgiler yer almaktadır.

   Web portal tasarımında bu işlevleri yerine getirebilecek google analytics, bing, yandex kodları kullanılabilmektedir.

   Ek Modüller/ Sosyal Medya Yönetimi;
   Firmaweb firma Portalında belirlenen sayfalarda kuruma ait Facebook, twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ve bu sitelere bağlantılar sağlanacaktır. Bu sosyal paylaşım siteleri ile ilgili tanımlamalar Firmaweb Yönetim Paneli içindeki “Sosyal Platformlar Yönetim Paneli” içinden yapılacaktır.

   Firmaweb yazılımı Google üzerinden yapılan aramalarda organik sonuçlarda kurumun en üste çıkması için gerekli SEO altyapısına uygundur.

{literal} {/literal}